• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Штати зупинили перекидання військ до Норвегії: призначалися для протидії Росії

Реклама на dsnews.ua

Сполучені Штати Америки припинили розміщення 700 морських піхотинців в Норвегії, метою яких з 2018 року було стримування Росії в регіоні

При цьому в корпусі морської піхоти США заявили, що припинення ротації в Норвегії не пов'язано зі скороченням американських військ в Німеччині, передає "ДС" з посиланням на CNN.

Повідомляється, що подібний розвиток подій став би сприятливим для Росії.

"Морські піхотинці будуть перекинуті зі Сполучених Штатів до Норвегії для більш коротких операцій, аби краще синхронізувати їхнє навчання з норвезькими силами і надати розширені можливості для великомасштабних навчань тактичних підрозділів корпусу морської піхоти", — уточнили в штабі морської піхоти США в Європі.

Зазначено, що в 2018 році американські військові збільшили кількість морських піхотинців, відправлених на шестимісячну ротацію до Норвегії, приблизно на 700 осіб. Таке рішення було прийнято для підвищення готовності до арктичних наступ. Норвегія має майже 200-км кордон з Росією, при цьому штаб-квартира Північного флоту ВМФ Росії перебуває на відстані трохи більше 100 км від норвезького кордону.

Нагадаємо, за словами канцлера ФРН Ангели Меркель, американські війська в Німеччині допомагають захищати не тільки цю країну і європейську частину НАТО, а й інтереси самих Сполучених Штатів Америки

    Реклама на dsnews.ua