• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Сирійська опозиція контролює лише 20% Алеппо

Реклама на dsnews.ua
Повстанці контролюють лише невеликий анклав міста, який постійно зменшується під натиском сил "путино-асадовской" армії

Як повідомляє "ДС" з посиланням на DW за інформацією від Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини в Лондоні, сили повстанців зараз зосереджені в невеликій частині міста, і ця територія постійно зменшується під натиском урядових військ.

Сирійська армія і її союзники продовжують заходити глибше з півдня на території, які досі контролюються повстанцями. Сирійські повстанці втратили понад 80 відсотків території, яку вони раніше контролювали в східній частині міста Алеппо.

Як заявив у середу сирійський міністр з питань національного примирення Алі Хайдар, успішний наступ урядових військ в Алеппо є "стратегічною перемогою", яка змінить політичний процес і дозволить запобігти іноземної інтервенції в Сирію.

"Ті люди, які вірили в тріумф Сирії, знають, що повстанці люди низької моралі, і їх крах, який розпочався, буде схожий на ефект падіння доміно", - заявив Хайдар.

Між тим в Алеппо повстанці закликали в середу до негайного п'ятиденного припинення вогню в місті, яке б дало змогу евакуювати цивільне населення в інші райони Сирії, контрольованих ними. У своїй заяві повстанці закликали встановити гуманітарну паузу, щоб дозволити евакуацію цивільних, які хочуть залишити заблоковану східну частину Алеппо, до північних районів провінції Алеппо", де повстанці досі контролюють частину території.

При цьому вони виключають евакуацію в сусідній провінції Ідліб, оскільки її територія регулярно бомбардування сирійській та російською авіацією.

Також 7 грудня лідери Німеччини, США, Великобританії, Франції, Італії і Канади виступили зі спільною заявою, в якій, зокрема, вимагають негайного перемир'я в Алеппо.

    Реклама на dsnews.ua