• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Слідчий комітет Білорусі просить громадян "бути розсудливими"

Реклама на dsnews.ua

Слідчий комітет Республіки Білорусь оприлюднив звернення до протестувальників з нагадуванням про кримінальну відповідальність за протиправні дії

Звернення оприлюднено на Telegram-каналі Слідчого комітету Білорусі, передає "ДС".

"Слідчий комітет в черговий раз звертається до громадян. Не піддавайтеся на провокації організаторів заворушень, задумайтеся про наслідки ваших дій, будьте розсудливими. Нагадуємо, що за подібні протиправні дії неодмінно настане кримінальна відповідальність", — йдеться у зверненні.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня у Білорусі анонсували загальнонаціональний страйк. Громадян закликають не виходити на роботу, поки влада не виконає вимоги протестувальників.

    Реклама на dsnews.ua