• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Наступним генсеком НАТО може стати жінка. В Альянсі намітили три кандидатури

На пост генерального секретаря НАТО замість Йенса Столтенберга, який піде в вересні 2022 року, претендують чинний президент Естонії Керсті Кальюлайд, а також колишні президенти Литви Даля Грібаускайте і Хорватії Колінда Грабар-Кітарович

Реклама на dsnews.ua

Зараз в штаб-квартирі НАТО вже почалися обговорення кандидатури на посаду генсека Альянсу, повідомляє "ДС" з посиланням на Politico.

Деякі чиновники, дипломати і аналітики говорять, що через 72 роки Альянсу пора призначити першу жінку на вищий цивільний пост. Інші кажуть, що, з огляду на триваюче протистояння з Росією, вибір східноєвропейців послужить важливим сигналом для Москви.

Перевага Грабар-Кітарович, яка була першою жінкою-президентом Хорватії з 2015 по 2020 рік, в тому, що вона вже працювала в штаб-квартирі НАТО в якості помічника Генерального секретаря з громадської дипломатії з 2011 по 2014 рік.

Колишній президент Хорватії може похвалитися одним з найбільш вражаючих резюме серед потенційних майбутніх глав НАТО: вона займала посади міністра Європи і міністра закордонних справ Хорватії. Вона зіграла важливу роль в успішному прийнятті країни в ЄС і НАТО. Вона також працювала послом країни в США з 2008 по 2011 рік, що забезпечує їй міцні зв'язки у Вашингтоні, який буде мати вирішальне значення при прийнятті рішення по НАТО.

Деякі спостерігачі за НАТО кажуть, що вибір генерального секретаря з країн Балтії, зокрема Далі Грібаускайте, може бути сприйнятий як занадто вороже ставлення до Москви, в той час як президент США Джо Байден намагається стабілізувати відносини між Росією і Заходом. При цьому шанси президента Естонії Керсті Кальюлайд може збільшити та обставина, що Естонія є однією з небагатьох країн НАТО, яка виконала вимогу про виділення двох відсотків ВВП на оборону.

Серед інших західноєвропейських чиновників, які потенційно можуть опинитись в цьому списку — президент Румунії Клаус Йоханніса. прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте і міністр закордонних справ Бельгії Софі Вільмес.

Очікується, що наступник Столтенберга буде представлений на саміті лідерів НАТО в Мадриді в кінці весни або на початку літа наступного року.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua