• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

ЗМІ: У паспортних документах отруйників Скрипалів Петрова і Боширова однакові позначки

Реклама на dsnews.ua
У документах Руслана Боширова, якого Великобританія підозрює в отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, є такі ж позначки зі штампом "Дані не давати", як і в іншого підозрюваного Олександра Петрова

Про це в Telegram-каналі повідомляє видання "Проект", яке має в своєму розпорядженні файл з інформаційної системи "Рссийский паспорт", передає "ДС".

На документі - ті ж позначення, що і в паспортному файлі Олександра Петрова. На файлі Боширова також є штамп "дані не давати".

Перед цим Bellingcat повідомляв, що така відмітка може свідчити про те, що файл з паспортної системи може належати особі, пов'язаній зі спецслужбами РФ.

Відзначається, що на штампі вказаний той же номер телефону, який, ймовірно, належить Міноборони РФ. На файлі Петрова також є позначка "є лист, сс", що можна розшифрувати як "цілком таємно".

Документ, опублікований виданням "Проект", відсканований погано, але на ньому також можна розгледіти одну "с".

"У файлі Боширова зазначено, що він отримав паспорт з причини "непридатності" старого в жовтні 2010 року (Петров -"замість зіпсованого" у 2009 році). У документі також міститься номер нібито старого паспорта Боширова.

Як раніше писали The Insider і Bellingcat, у Петрова номер старого паспорта виявився фальшивим - в паспортної базі даних немає запису з таким номером", - повідомляє "Проект".

"Боширов отримував новий паспорт у тому ж відділенні УФМС, що і Петров - № 770001. Як писав The Insider, паспорти там отримують співробітники силових служб.

Крім того, як і у Петрова, в файлі Боширова немає ніяких даних про виданому йому закордонному паспорті, що суперечить звичайній практиці", - зазначає видання.

Нагадаємо, 4 березня колишнього співробітника російського ГРУ Скрипаля і його дочку Юлію отруїли в британському місті Солсбері. Слідство прийшло до висновку, що вони були отруєні нервово-паралітичним речовиною типу "Новачок", розробленим в СРСР. У 2006 році Скрипаль був засуджений в Росії до 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь британської розвідки. В 2010 році він отримав притулок у Великобританії в рамках обміну шпигунами між США і РФ.

Ситуація навколо отруєння Скрипалів призвела до дипломатичного конфлікту між Британією і РФ. Лондон офіційно звинуватив Москву в причетності до отруєння Скрипаля, його дочки і поліцейського.

Організацією по забороні хімічної зброї підтверджені висновки Великобританії по застосуванню токсичної хімічної речовини в Солсбері.

5 вересня британська поліція повідомила, що підозрює в отруєнні Скрипалів громадян РФ Олександра Петрова та Руслана Боширова, які є працівниками ГРУ Росії.

    Реклама на dsnews.ua