• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

ЗМІ з'ясували, хто стоїть за жорстоким розгоном демонстрантів у Мінську

Реклама на dsnews.ua

Побиттям і затриманням в Мінську 10 серпня командував відставний командир так званого "ескадрону смерті" Дмитро Павличенко

Про це йдеться в повідомленні видання Новая газета, передає "ДС".

Кореспондент "Нової газети" в Білорусі Ірина Халіп розповіла, що 25 березня 2006 року під час антиурядових мітингів проти протестуючих виступив спецназ внутрішніх військ — військова частина 3214, командиром цієї частини тоді був Дмитро Павличенко.

Саме він командував розгоном акції. За її словами, він наказав підривати світлошумові гранати і застосовувати газ проти людей.

"Коли в центрі Мінська в день (нинішніх — ред.) Виборів розірвалася перша світлошумова граната, я подумала: "Зовсім як тоді, коли Павличенко командував..." На наступний день той самий Павличенко, вже 11 років як відставний, командував побиттям і затриманням мінчан. Між вибухами тих гранат пройшло 14 років.

Саме Дмитра Павличенко підозрюють в створенні "ескадрону смерті", який знищував в 1999-2000 роках політичних супротивників Олександра Лукашенка. Точніше, у виконанні наказів, які віддавали тодішні глава Ради безпеки Віктор Шейман і міністр внутрішніх справ Юрій Сиваков", — зазначила Халіп.

Один з опозиційних білоруських телеграм-каналів також повідомляв 10 серпня, що на проспекті Переможців в Мінську затриманнями керував Дмитро Павличенко — екс-командир військової частини 3214, екс-командир СОБР, який зараз очолює Білоруську асоціацію ветеранів підрозділів спеціального призначення військ МВС "Честь".

    Реклама на dsnews.ua