• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Угода NAFTA: Трюдо скаржиться на "мінливість" Трампа і погрожує вийти з переговорів

Реклама на dsnews.ua
Канаді потрібен чітко виписаний механізм вирішення спорів у НАФТА, щоб захиститися від "мінливості" президента США Дональда Трампа

Про це в інтерв'ю станції CHED в Едмонтоні заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Очевидно, що ми маємо певні "червоні лінії", на які канадці не погодяться. Ми повинні залишити механізм вирішення спорів, прописаний в 19 статті Північноамериканської угоди про вільну торгівлю, оскільки це буде гарантувати виконання правил, а ми знаємо, що маємо президента (Трампа - ред.), який не завжди дотримується правила так, як вони визначені", - сказав Трюдо.

Він підкреслив, що Канада готова повністю відмовитися від членства в NAFTA, якщо не зможе отримати вигідні їй умови.

"Ми не погодимося на те, що повинні підписати погане угоду тільки тому, що цього хоче президент. Ми швидше покинемо зал переговорів, не підписавши угоди, ніж підпишемо поганий для канадців договір", - зазначив прем'єр-міністр.

Зазначимо, що 19 стаття Північноамериканської угоди про вільну торгівлю дає можливість компаніям, які вважають, що їх продукція була несправедливо обкладена антидемпінговими або компенсаційними митами, вимагати арбітражу.

Як відомо, у Вашингтоні вчора відновилися переговори між США і Канадою щодо оновлених умов Північноамериканської угоди про вільну торгівлю.

    Реклама на dsnews.ua