• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Сомалійці розчарували Штати: Програма допомоги армії буде згорнута, - Reuters

Реклама на dsnews.ua
США припиняють надання продовольчої та паливної допомогою більшої частини ЗС Сомалі через корупцію

Це серйозний удар по військовим, оскільки в грудні країну залишають африканські миротворці, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Миротворча місія прибула в Могадішо десять років тому, щоб битися з місцевим відділенням "Аль-Каїди" - "Аш-Шабаб".

У Вашингтоні, який також фінансує дислокацію 22 тис. миротворців, розчаровані тим, що всі уряди так і не змогли побудувати життєздатну національну армію.

Дипломати стурбовані, адже без сильної сомалійської армії "Аш-Шабаб" може актвизироваться, дестабілізувати регіон і забезпечити притулок іншим бойовиків, пов'язаних з "Аль-Каїдою" або бойовиками "Ісламської держави".

За даними ЗМІ, рішення про припинення допомоги прийнято після того, як сомалійські військові неодноразово не враховували продовольство і паливо.

"В ході недавніх переговорів між Сполученими Штатами і федеральним урядом Сомалі обидві сторони погодилися з тим, що Національна армія Сомалі не виконала стандарти відповідальності в рамках допомоги США", - заявив Reuters офіційний представник Держдепартаменту на умовах анонімності.

За його словами, надання допомоги буде скориговано, щоб вона використовувалася ефективно і за призначенням.

Нагадаємо, у четвер, 14 грудня, в столиці Сомалі Могадішо прогримів вибух в поліцейській академії. В результаті інциденту загинули щонайменше 15 осіб.

    Реклама на dsnews.ua