• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Рада безпеки ООН не підтримала пропозицію РФ щодо Боснії і Герцеговини

Рада безпеки ООН 23 липня відхилила резолюцію про скасування посади Верховного міжнародного представника щодо Боснії і Герцеговини

Радбез ООН
Радбез ООН / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Радіо Свобода, передає "ДС".

Резолюцію подали Росія і Китай, і їхні ж представники виявилися єдиними, хто за неї проголосував, інші утрималися. Документ потребував підтримки принаймні девʼяти із 15 членів Радбезу.

Резолюція передбачала позбавлення повноважень верховного представника, обґрунтовуючи це тим, що в ньому нібито "більше немає потреби, враховуючи прогрес, якого досягнули боснійські партії". Також, згідно з нею, сама посада, утворена в 1997 році, мала бути скасована за рік.

Напередодні голосування західні дипломати звинуватили Москву у спробі підірвати Офіс Верховного представника та позиції Крістіана Шмідта – німецького політика, який має зайняти цю посаду наступного місяця.

Шмідт був призначений наступним високим представником у травні Наглядовою радою Ради з втілення миру – міжнародним органом з 10 членів, який керує мирним процесом у Боснії і Герцеговині. Росія, яка давно домагалася скасування цієї посади, була єдиним членом Наглядової ради, який виступив проти призначення.

1 серпня колишній міністр сільського господарства Німеччини повинен заступити на посаді австрійського дипломата Валентина Інцка, який займає її понад 10 років.

Нагадаємо, раніше Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відхилив скаргу Росії на водну блокаду Криму та нібито утиск України прав російськомовних.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua