• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Справа МН17: стали відомі деталі позову Нідерландів до Росії в ЄСПЛ

Реклама на dsnews.ua

Нідерланди оприлюднили додаткові дані про свій позов до Росії в Європейський суд з прав людини у справі про знищення рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" в небі над Донбасом в липні 2014 року

Про це повідомив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Сьогодні відбувся брифінг у міністерстві юстиції Нідерландів, де представники держав-членів Міжнародної спільної слідчої групи (JIT) та країн, чиї громадяни загинули внаслідок збиття літака, представили розгорнуту інформацію щодо позову Нідерландів до ЄСПЛ проти РФ та висловили пропозицію підтримати такий крок", — сказав Ченцов.

За його словами, було надано уточнення щодо правової основи звернення Нідерландів. Зокрема, країни, які бажають приєднатися до позову як треті сторони, зможуть це зробити протягом 12 тижнів після офіційної передачі секретаріатом ЄСПЛ позову Росії.

Дипломат також зазначив, що в позові Нідерландів говориться про порушення Росією трьох статей Європейської конвенції з прав людини: 2-ї, 3-ї і 13-ї.

Стаття 2 Конвенції визначає, що право кожного на життя охороняється законом. Нікого не може бути умисно позбавлено життя інакше ніж шляхом виконання смертного вироку суду, винесеного після визнання особи винною у вчиненні злочину, за який закон передбачає таке покарання.

Стаття 3 наголошує, що нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

Стаття 13 вказує: кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

"Нідерланди посилаються на Статтю 13 Конвенції у звʼязку з неналежним рівнем співпраці РФ у розслідуванні збиття літака усупереч її зобов’язанням відповідно до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах", — зазначив посол.

Нагадаємо, влітку 2019 року слідство у Нідерландах назвало імена чотирьох причетних до катастрофи МН17: Леонід Харченко — українець, воював на боці "ДНР"; Сергій Дубинський — полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР", саме його вважають організатором бойового застосування установки "Бук"; Олег Пулатов — підполковник запасу, причетний до перевезення "Бука" і організації охорони району падіння уламків збитого літака; Ігор Гіркін — відставний офіцер збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, активний учасник російської збройної агресії в Україні.

Всі вони оголошені в міжнародний розшук. Міжнародна Спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) також оприлюднила дату, коли відбудеться суд, — 9 березня 2020 року. У МЗС РФ назвали висновки слідчої групи "голослівними звинуваченнями".

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група дійшла висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, належав 53-ій зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

Росія постійно заперечує всі результати розслідування. У Москві з його висновками не згодні і стверджують, що воно ігнорує інформацію, надану російською стороною. Згідно з численними доказами, рейс MH17 збили проросійські сепаратисти із завезеної з Росії установки ЗРК "Бук".

Сторона звинувачення в суді по справі запропонувала її розгляд по суті в лютому-березні 2021 року.

Як повідомляла "ДС", нідерландська влада підтримає індивідуальні позови проти Росії в Європейський суд з прав людини родичів жертв катастрофи.

    Реклама на dsnews.ua