• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

США готові виділити Україні $481,5 млн: комітет Конгресу схвалив законопроєкт

США мають виділити не менше 481,5 млн доларів на реалізацію програм допомоги Україні

Прапори США
Прапори США
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє посольство України в США у Фейсбуці, передає "ДС".

Представництво зазначило, що у Конгресі США триває робота над затвердженням пакетів допомоги для України у бюджеті на 2022 рік.

Зокрема, комітет з питань асигнувань Палати представників США схвалив законопроєкт щодо асигнувань на Держдепартамент, зарубіжні операції та суміжні програми на 2022 фінансовий рік.

Загальна сума коштів, які мають бути виділені на реалізацію програм допомоги Україні по лінії Державного департаменту, Агентства США з міжнародного розвитку та пов’язаних програм, становить не менше 481,5 млн дол. Посольство наголошує, що вказаний розмір допомоги на 28,5 млн доларів більший, ніж у поточному році.

"Із зазначеного кошторису 125 млн дол. будуть виділені на цілі безпекової допомоги Україні за статтею "Міжнародне військове фінансування", що на 10 млн дол. більше, ніж у 2021 році", — звернула увагу установа.

Крім того, в ухваленому комітетом законопроєкті є положення щодо загрози добудови "Північного потоку-2".

Також профільний підкомітет з питань оборони Комітету з питань асигнувань Палати представників схвалив законопроєкт щодо асигнувань Міністерства оборони США на 2022 фінансовий рік. Проєкт закону передбачає виділення на цілі безпекової допомоги Україні 275 млн дол. за програмою Пентагону "Ініціатива безпекової допомоги Україні" (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI).

Посольство додало, що у комітетах Палати представників і Сенату США триває робота над проєктом закону про витрати на потреби національної безпеки у 2022 році (National Defense Appropriation Act, NDAA).

Нагадаємо, раніше член комітету з питань Збройних сил Палати представників США конгресмен Даг Ламборн заявив, що обидві партії в Конгресі США висловлюють "дуже потужну" підтримку в питанні надання Україні додаткової оборонної допомоги, включно з летальною зброєю.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua