• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

США і Білорусь знову будуть присилати послів один до одного

Реклама на dsnews.ua
США і Білорусь домовилися про відновлення обміну послами в обох країнах

Про це сьогодні заявив заступник державного секретаря США з політичних питань Девід Гейл на зустрічі з Президентом Білорусі Олександром Лукашенком, інформує "ДС" з посиланням на БелТА.

"Я хотів би передати привіт від держсекретаря (Майка Помпео - "ДС", який попросив мене приїхати, щоб бути присутнім на важливому історичному моменті наших двосторонніх відносин. Після нашої зустрічі ми зробимо оголошення, що будемо обмінюватися послами після закінчення такої кількості років без послів. Ми згодні з вами, що той стан речей неприродно, ненормально", - сказав Гейл.

За його словами, США і Білорусь "раді, що ця глава закінчується".

"Ми закриваємо цю главу з причини тих кроків, які ваша країна і ви особисто зробили. Також відзначаємо те бачення, які ви взяли на озброєння - більшої різноманітності як у внутрішніх справах, так і у відносинах із зовнішнім світом. Ми дуже сильно підтримуємо це бачення і зробимо все можливе, щоб допомогти вам на це", - розповів дипломат.

Він зазначив, що США це роблять не з метою змагання з якоюсь іншою країною, а лише в цілях того, щоб потенціал двосторонніх відносин був реалізований повною мірою.

"А також тому, що нам дуже дорогий цей регіон і ми дуже уважно ставимося до загроз безпеки. Також тому, що ми дуже сильно підтримуємо суверенітет і незалежність Білорусі", - додав Девід Гейл.

Відзначимо, що в 2008 році, коли офіційний Вашингтон звинуватив Мінськ у порушеннях прав людини, кількість американських дипломатів у Білорусі скоротили, рівень глави посольства був знижений до рівня тимчасового повіреного.

Як повідомляла "ДС", президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що врегулювати конфлікт на Донбасі не вийде без участі США

    Реклама на dsnews.ua