• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

США направили до Румунії ударні безпілотники й своїх військових

Реклама на dsnews.ua

Сполучені Штати розмістили на румунській базі Кимпія-Турзій ударні безпілотники MQ-9 Reaper та близько 90 військових

Американці пробудуть там "найближчі місяці", інформує "ДС" із посиланням на видання Mediafax.ro.

Військові США виконуватимуть розвідувальні, спостережні та дослідницькі місії на підтримку операцій НАТО, а ВПС Румунії через 71-шу авіабазу "Генерал Еманойл Йонеску" надаватиме технічну, оперативну та матеріально-технічну підтримку, необхідну для виконання місій, пише "Європейська правда".

Присутність американських союзників на території Румунії представляє можливість розвивати, випробовувати та оцінювати боєздатність, спільна діяльність є ключовим елементом підвищення рівня взаємодії двох сторін, наголосили в Міноборони Румунії.

Співпраця між Сполученими Штатами Америки та Румунією сприяє зміцненню спроможності колективної оборони та підвищенню регіональної безпеки, додали у відомстві.

Безпілотник MQ-9 Reaper, який було використано для ліквідації іранського генерала Кассема Сулеймані, управляється з землі екіпажем з двох операторів, має тривалість дії 14 годин, максимальну швидкість до 500 кілометрів на годину і дальність дії 1850 кілометрів. Він має два радари, один з яких спеціалізується на морському середовищі і може бути озброєний широким спектром ракет або бомб з лазерним наведенням. Наприклад, він може шукати й атакувати наземні цілі за допомогою до 14 керованих ракет AGM-114 Hellfire повітря-земля.

    Реклама на dsnews.ua