• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

США пропонують переглянути газову угоду України та РФ, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Сполучені Штати Америки виступають за перегляд контракту між Україною і Росією на транзит газу в країни Європейського союзу. Це могло б стати однією з умов скасування санкцій проти газопроводу "Північний потік-2"

Про це повідомляє німецька газета Handelsblatt з посиланням на джерело, близьке до переговорів, передає "ДС".

За словами офіційного представника США, Вашингтон закликає до перегляду угоди, яка регулює транзит російського газу через українську газотранспортну систему. При цьому джерело не повідомляє деталі такої пропозиції і не уточнює, які саме пункти газового контракту потрібно змінити, щоб зняти санкції.

Відзначимо, попередня адміністрація США називала підписання газового контракту в 2019 році значним досягненням.

Термін дії нового транзитного договору становить 5 років з можливістю пролонгації до 2034 року. Мінімальний обсяг транзиту в перший рік — на рівні 65 млрд кубометрів газу, в наступні 4 роки — 40 млрд кубометрів.

Крім того, Україна і Росія, згідно з угодою, більше не мають взаємних претензій, а з російських активів за кордоном зняли арешти, які були накладені за позовами України.

Як повідомляла "ДС", Кабмін прийме рішення про відновлення прямих поставок російського газу, якщо Москва запропонує конкурентну ціну.

    Реклама на dsnews.ua