• USD 28.4
  • EUR 33.6
  • GBP 37
Спецпроєкти

США та Канада не визнають Лукашенка законним президентом Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Канада та США заявили, що не визнають Олександра Лукашенка, "інавгурацію" якого 23 вересня провели у Мінську, законним президентом Білорусі

У Держдепі США, зокрема, нагадали що не вважають вибори 9 серпня вільними та справедливими, інформує "ДС".

"Сполучені Штати не можуть вважати Олександра Лукашенка законно обраним лідером Білорусі", – повідомила речниця Державного департаменту, слова якої цитує Радіо Свобода.

Там також додали, що очікують національного діалогу в Білорусі, "який сприятиме вільним президентським виборам".  

Своєю чергою міністр закордонних справ Канади Франсуа Шампань засудив таємну "інавгурацію" Лукашенка. Він наголосив, що самопроголошеному президенту не вистачає легітимності демократично обраного лідера. Канада також закликала до проведення чесних виборів. 

Як писала "ДС", 23 вересня в Палаці незалежності у центрі Мінська відбулася таємна і неанонсована церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в багатьох містах країни почалися масові акції протесту, на вулиці вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох західних країн відмовилися визнати Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою Білоруської держави".

    Реклама на dsnews.ua