• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

США: В Китаї використовують концтабору для мусульман

Реклама на dsnews.ua
Сполучені Штати Америки звинуватили Китай у відправленні більше мільйона своїх громадян - китайських мусульман - концтабору

Кількість затриманих мусульман - близько трьох мільйонів, йдеться в матеріалі "Голос Америки", передає "ДС".

"Комуністична партія Китаю використовує сили безпеки для масового ув'язнення китайських мусульман в концтабори", - заявив на брифінгу в Пентагоні Рендалл Шрівер, який в Міноборони США відповідає за азійський напрям.

Шрівер, пояснюючи, чому він використав термін, який асоціюється з нацистською Німеччиною, сказав, що це виправдано "з урахуванням масштабів затримань - не менше мільйона чоловік, але, ймовірно, до трьох мільйонів громадян, які представляють десятимільйонна населення уйгурів".

"На сьогоднішній день, це одна з найбільш різких звинувачень США на адресу Пекіна. Заява Шривера, швидше за все, лише посилюють напруженість у відносинах з Китаєм, який дуже чутливий до міжнародної критики", - пише "Голос Америки".

Офіційні особи США заявляють, що Китай криміналізував багато аспектів релігії і культури в Сіньцзяні, в тому числі забороняючи батькам давати дітям уйгурські імена.

У Пекіні ж місця тримання затриманих називають "освітніми центрами", метою яких є боротьба з ісламським екстремізмом.

    Реклама на dsnews.ua