• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

США, Британія та Австралія сформували новий оборонний альянс AUKUS

Англомовні США, Велика Британія та Австралія формують новий — індо-тихоокеанський — альянс в галузі безпеки

Байден, Джонсон та Моррісон
Байден, Джонсон та Моррісон / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у середу, 15 вересня, оголосив президент США Джо Байден, передає "ДС" з посиланням на Голос Америки.

Як повідомляється, цей альянс дозволить країнам-учасницям розширювати спільний оборонний потенціал, включаючи рішення Австралії зміцнити свої ВМС підводними човнами з атомними силовими установками.

Рішення про створення індо-тихоокеанського альянсу під назвою AUKUS було прийнято на спільному віртуальному засіданні за участю Джо Байдена, британського премʼєр-міністра Бориса Джонсона і його австралійського колеги Скотта Моррісона.

"Ми всі усвідомлюємо першорядне значення забезпечення довгострокового миру і стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні, — заявив за підсумками зустрічі президент Байден. — Нам необхідно відслідковувати як існуючу стратегічну обстановку в регіоні, так і те, як вона може розвиватися далі". 

Оглядачі "Ассошіейтед Прес" (АП) зазначають, що новий стратегічний альянс може бути оцінений владою Китаю як провокаційний крок. Офіційний Пекін вже не раз висловлював невдоволення з приводу того, що Джо Байден з самого початку свого президентства домагався того, щоб сфери впливу в Тихоокеанському регіоні опинилися у фокусі зовнішньої політики США.

У той же час, ще до оголошення про формування нового альянсу представник адміністрації США, на умовах анонімності, спробував переконати кореспондентів АП в тому, що ідея такої організації продиктована необхідністю стримування геополітичного впливу КНР. Він дав зрозуміти, що в цілі AUKUS входить не протистояння якійсь одній державі, а стримування будь-яких агресивних амбіцій в регіоні.

Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вказав, що для трьох демократичних держав, кожна з яких має в своєму розпорядженні протяжне океанське узбережжя і має значний флот, важливо зміцнювати звʼязки, особливо в тихоокеанському регіоні, який, за словами Джонсона, геополітично "стає все більш складним". 

У звʼязку з цим лідери трьох країн-учасниць домовилися більш детально ділитися один з одним інформацією про свій оборонний потенціал в таких галузях як кібероперації, штучний інтелект і протичовнова оборона.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua