• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У посольстві України розписали, на що підуть $390 млн, виділених США

Реклама на dsnews.ua
Білий дім розблокував кошти програм зміцнення оборони і безпеки України, фінансування яких було затверджено раніше в бюджетах Держдепартаменту США і Пентагону

Про це повідомило посольство України в США, передає "ДС".

"Вітаємо підтримку Адміністрацією США і Конгресом рішення щодо розблокування безпеки допомогу Україні", - йдеться в повідомленні на сторінці посольства у Facebook.

Зокрема, мова йде про $250 млн з бюджету Пентагону в рамках програми "Ініціатива безпекової допомоги Україні", $115 млн за програмою Держдепартаменту "Міжнародне військове фінансування з бюджету 2019 року, а також $26,5 млн за цією ж програмою з бюджету 2018 року. В цілому, як підкреслили в українському посольстві, це $391,5 млн.

Ці кошти призначені для закупівлі озброєння та військової техніки, надання послуг, які сприятимуть посиленню можливостей Збройних сил України.

"Така підтримка Сполученими Штатами народу України в боротьбі з російською агресією "є свідченням стратегічного партнерства між нашими країнами і вагомим внеском у зміцнення європейської і євроатлантичної безпеки", - підкреслили в посольстві України.

Держдеп США прийняв рішення про виділення Україні $141,5 млн у рамках програми посилення безпеки і оборони, зокрема, закупівлі стрілецької зброї. Як уточнив з цього приводу помічник держсекретаря з питань політико-військових справ Кларк Купер, Конгрес був сповіщений 11 вересня про це фінансування. Зазначена сума може почати використовуватися через 15 днів після повідомлення, якщо не буде заперечень.

Пізніше американські ЗМІ повідомили, що президент США Дональд Трамп схвалив надання Україні військової допомоги.

Нагадаємо, минулого місяця представники адміністрації Трампа заявили, що Білий дім розглядає питання про те, чи слід направляти 250 мільйонів доларів у вигляді військової допомоги Україні, незважаючи на те, що це питання був раніше схвалений Конгресом закон, який підписав президент.

Пізніше держсекретар США Майк Помпео пояснив, що затримка військової допомоги Україні пов'язана з тим, що адміністрація президента повинна переконатися, чи відповідає це інтересам Америки.За даними американських ЗМІ, після проведення аналізу щодо доцільності виділення Україні $250 млн міністерство оборони США схвалив виділення цих коштів.

    Реклама на dsnews.ua