• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Сварка з Росією обійшлася Ердогану у $4 млрд - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Популярність чинного президента Реджепа Ердогана починає падати

Згідно з оцінками Європейського банку реконструкції та розвитку турецька економіка вже зазнала збитків від санкцій Москви як мінімум на $4 млрд. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на німецький журнал Contra Magazin.

"Це - відчутний удар для економіки Туреччини, яка знову розгорається війни з Робочою партією Курдистану і все більш неспокійній ситуації всередині країни переживає свої далеко не найкращі часи", - пише видання.

При цьому уточнюється, що збитки в $4 млрд складають 0,7% економічних показників Туреччини.

Ця ситуація також істотно впливає на рейтинг і популярність чинного президента Реджепа Ердогана, який отримав підтримку населення виключно завдяки економічним успіхам останніх років.

"У цьому році замість запланованих п'яти відсотків приріст ВВП Туреччини складає всього 2,5%... Крім цього, ситуацію погіршують слабка ліра і висока інфляція - близько 9%", - відзначає автор матеріалу. Він підкреслює, що тим самим російські санкції мають колосальне" тиск на турецьку економіку.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", згідно з дослідженням, яке провели соціологи з стамбульського університету Кадір Хас, жителі Туреччини вважають Росію країною, яка представляє найбільшу загрозу для їхньої батьківщини.

Вчені пов'язують такі показники з погіршенням відносин двох країн після того, як турецькі ВПС збили російський бомбардувальник 24 листопада 2015 року. Примітно, що 78,5% респондентів висловили своє схвалення дій турецької влади, які віддали наказ збити російський літак в цілях захисту державного суверенітету Туреччини.

    Реклама на dsnews.ua