• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Столтенберг розповів про порядок денний саміту НАТО

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Йенс Столтенберг розкрив порядок денний майбутнього саміту НАТО. За його словами, лідери країн обговорять 9 головних питань

Йенс Столтенберг
Йенс Столтенберг
Реклама на dsnews.ua

Про це генсек НАТО розповів під час свого онлайн-виступу, передає "ДС".

Першим пунктом порядку денного саміту НАТО, за словами Столтенберга, стане питання трансатлантичної безпеки. Обговорять Сирію, Іран та ситуацію в Південно-Китайському морі.

Наступним питанням саміту лідерів країн НАТО стане укріплення прихильності колективної оборону від усіх загроз та підвищення здатності Альянсу захищати всіх союзників.

Третім питанням саміту буде розробка задач із забезпечення стійкості в рамках всього альянсу. "Працювати з союзниками, щоб втілити їх в конкретні національні цілі. Для захисту нашої критично важливої інфраструктури", — сказав Столтенберг.

Також лідери країн НАТО обговорять стимулювання трансатлантичних інновацій, а також роль Альянсу у підтриманні міжнародного порядку, заснованого на правилах. НАТО планує укріплювати партнерські відносини з ЄС та налагоджувати нові звʼязки з іншими країнами.

Шостим питанням порядку денного, як розповів генсек НАТО, буде надання підтримки партнерам Альянсу "від Іраку до Йорданії і від Грузії до України".

"У таких сферах, як боротьба з тероризмом, протидія кібератакам, управління кризами та реформа оборони", — пояснив він.

Серед питань майбутнього саміту також буде проблема кліматичних змін, а також розробка стратегічної концепції НАТО на майбутні роки. А девʼятим пунктом порядку денного будуть інвестиції в оборону.

Як повідомляла "ДС", на саміт НАТО 14 червня 2021 року не запрошуватимуть Україну та Грузію. У ньому візьмуть участь тільки країни-учасниці Альянсу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua