• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Суд Італії визнав шкіпера судна винним у загибелі 700 мігрантів

Реклама на dsnews.ua
Суд італійської області Сицилія визнав громадянина Тунісу Мохаммеда Алі Малека винним в аварії у Середземному морі в квітні 2015 року

Риболовне судно, яким керував Мохаммед Алі Мальок, затонуло біля берегів Лівії, понад 700 нелегальних мігрантів, які перебували на борту, загинули. Врятуватися змогли лише 28 осіб. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на ВВС.

Більшість загиблих опинилися замкнутими в трюмі. Більшість жертв корабельної аварії були мігрантами з Малі, Гамбії, Сенегалу та Ефіопії, які сподівалися дістатися до південного італійського острова Лампедуза.

Як встановило слідство, переповнене судно з мігрантами з вини капітана зіткнулося з контейнеровозом, що йшов на допомогу, і швидко пішла на дно.

Мохаммеду Алі Малеку загрожує до 18 років в'язниці за звинуваченням порушення правил мореплавства і ненавмисному вбивстві. Його також звинувачують в організації незаконної міграції.

Це подія на море змусило владу ЄС замислитися про необхідність прийняття більш ефективних заходів для вирішення міграційного кризи в Середземномор'ї.

Незважаючи на прийняті ЄС заходи, число людей, що нелегально перереправляющихся в Італію з країн Північної Африки, за 2016 рік зросла до 175 тисяч осіб, повідомляє ООН.

Кількість нещасних випадків з нелегальними мігрантами на море також зросла і досягла 4 742 - майже на тисячу випадків більше, ніж у минулому році.

    Реклама на dsnews.ua