• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Сурков поміркував про свободу як "отруту" і порівняв Путіна з засновником Римської імперії

Колишній помічник президента Росії Владислав Сурков порівняв Володимира Путіна з засновником Римської імперії Октавіаном Августом

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю Financial Times, передає "ДС".

Сурков, розмірковуючи про державний устрій, заявив, що після розпаду Радянського Союзу, до якого призвела одноманітність, людям потрібно було дати різноманітність. Однак, за його словами, різноманітність, яке з'явилася в країні в дев'яності роки, "добивала Росію ще швидше".

За його словами, різноманітність потрібно контролювати, це дозволить створити "хороший компроміс між хаосом і порядком".

"Передозування свободи смертельне для держави. Все, що служить ліками, може бути отрутою. Вся справа в дозуванні", — сказав Сурков.

"Октавіан прийшов до влади, коли люди боялися боротися. Він створив державу нового типу. Це більше не була республіка. Він зберіг формальні інститути республіки — був сенат, був трибунал. Але всі звітували перед однією людиною і підпорядковувалися їй. Путін зробив те ж саме. Він не відміняв демократію, а поєднав принципи демократії з монархічним архетипом російського правління, в якому є і свобода, і порядок", — додав він.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua