• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Понад тисячі білоруських вчених вимагають припинити репресії проти людей

Реклама на dsnews.ua

Більше тисячі білоруських учених прийняли звернення до влади із закликом припинити насильство проти демонстрантів і звільнити затриманих в ході протестних акцій

Звернення опублікував портал onliner.by, передає "ДС".

"Ми, що нижче підписалися вчені, викладачі, співробітники наукових установ Республіки Білорусь, вимагаємо: негайно припинити будь-яке насильство щодо мирних громадян; звільнити всіх затриманих демонстрантів і політв'язнів. Вважаємо дії силових структур незаконними, неприйнятними і такими, що порушують Конституцію Республіки Білорусь, оскільки людина, її права, свободи та гарантії їх реалізації є вищою цінністю і метою суспільства і держави (стаття 2 Конституції Республіки Білорусь)", — йдеться у зверненні.

Відповідно до публікації, про листі повідомив голова президії академії наук Білорусі Володимир Гусаков на зустрічі з директорами інститутів. "Я змушений був сьогодні вас запросити, щоб ви навели лад у своїх інститутах. Ви повинні знати, чим дихає кожна людина, особливо молодь. Ми пишалися тим, що оновлювалися і набирали молодь. Але вони ж некеровані! Що вони роблять в лабораторіях — ніхто не знає. Уявляєте, "вчені проти насильства". І це почалося з академії наук!" — наводить портал висловлювання Гусакова на зустрічі.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

    Реклама на dsnews.ua