• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Таліби розгорнули свій прапор в Соборі Святої Софії (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Представники радикального ісламського руху "Талібан" розгорнули свій прапор в Соборі Святої Софії в Стамбулі, який нещодавно був перетворений на мечеть

Про це повідомив у своєму Twitter британський експерт по боротьбі з ісламським екстремізмом Нур Дахрі, передає "ДС".

"Прапор афганського руху Талібан було розгорнуто в соборі Святої Софії в Туреччині … Незабаром прихильники ІДІЛ також піднімуть свій прапор", — констатував експерт.

Собор Святої Софії був побудований в роки правління імператора Візантії Юстиніана I і відкритий в грудні 537 року. Собор більше тисячі років був найбільшим храмом у християнському світі, в ньому коронували візантійських імператорів. Після захоплення Константинополя османами і падіння Візантійської імперії в 1453 році собор перетворили на головну мечеть Османської держави.

Музейний статус собор Святої Софії одержав у 1934 році за ініціативи першого президента Туреччини Мустафи Кемаля Ататюрка. З 1985 року собор включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як повідомлялося, 2 липня Верховний суд Туреччини дозволив президенту країни Реджепу Таїпу Ердогану видати указ про перетворення православного храму Святої Софії в Стамбулі в мечеть.

Влада Кіпру, Греції та Австрії, а також ЮНЕСКО засудили рішення Туреччини перетворити Собор Святої Софії на мечеть.

У Євросоюзі також розкритикували це рішення турецької влади.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що думка інших країн не вплине на рішення про зміну статусу собору Святої Софії в Стамбулі.

    Реклама на dsnews.ua