• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Таліби взяли ще чотири міста в Афганістані і йдуть на столицю

"Талібан" взяв під контроль ще чотири столиці афганських провінцій. Вони контролюють понад дві третини країни і прямують до столиці Кабула

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні The Guardian, передає "ДС".

Зокрема "Талібан" після кількох тижнів важких боїв захопив місто Лашкаргах – столицю провінції Гільменд, столицю провінції Забулу – Калат, місто Фирузкух в провінції Гор та Таринкот в Урузгані.

The Guardian пише, що "Талібан" невблаганно рухається в сторону Кабула. Він контролює понад дві третини країни. Згідно з останніми оцінками військової розвідки США, Кабул може опинитися під натиском повстанців протягом 30 днів. Якщо нинішні тенденції збережуться, таліби, скоріш за все, отримають повний контроль над країною протягом декількох місяців.

Як повідомляла "ДС", радикальний ісламістський рух "Талібан" узяв під контроль Кандагар — друге за величиною місто країни. Лідери "Талібану" не мають наміру вести переговори з владою Афганістану доки на посаді президента країни знаходиться Ашраф Гані.

Згідно з аналізом американської розвідки, до зими таліби захоплять столицю Афганістану Кабул.

У пʼятницю, 13 серпня, генсекретар НАТО пообіцяв посилити підтримку уряду Афганістану.

Міністр оборони Британії припустив, що через безвладдя в Афганістані може відновити діяльність терористична організація "Аль-Каїда".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua