• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Тегеранська декларація: Про що Ердоган домовилися, Путін і Рухани

Реклама на dsnews.ua
Ні Іран, ні Туреччина не має наміру залишати Сирію, в той час як Росія буде домагатися переходу під контроль Дамаска всіх територій країни

Про це йдеться в декларації за підсумками саміту в Тегерані, прийнятій лідерами Ірану Хасана Рухани, Росії Володимира Путіна і Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"У декларації 12 пунктів. Наші співробітники підготували дуже гарну декларацію, яку підтвердили 3 президента", - повідомив Рухани на прес-конференції.

Іран і Туреччина заявили, що збережуть свою присутність в Сирії.

"Іран присутня в Сирії на прохання законного уряду цієї країни для боротьби з тероризмом. І питання подальшої присутності в Сирії буде вирішуватися на основі цього принципу", - сказав Рухани.

При цьому він назвав "варварським і абсолютно незаконним" втручання в сирійські справи з боку США і заявив про те, що "окупаційний режим Ізраїлю, сіоністи, повинні негайно покинути" сирійську територію, оскільки вони ускладнюють досягнення світу.

"Іноземне втручання неприпустимо, воно ускладнює мирне врегулювання", - заявив Рухани, назвавши США і Ізраїль "основоположниками окупації, тероризму, агресії, зовнішнього втручання і дискримінації".

Путін заявив, що має "неспростовні докази" того, що "терористи здійснюють і готують різного роду провокації, в тому числі з використанням хімічної зброї".

Російський президент підкреслив, що сирійський законний уряд має поставити під свій контроль всю територію країни. Він зазначив, що "вже звільнено 95% території, що залишилися угруповання екстремістів зосереджені в зоні деескалації у провінції Ідліб".

Путін вважає, що зусиллями трьох країн були досягнуті "значні результати" на сирійському напрямку.

Ердоган, у свою чергу також заявив, що "Туреччина продовжить присутність в регіоні, і не допустить посилення терористичних елементів у неї під носом". Підтримки таких організацій він звинуватив США.

Він сказав, що Анкара не хоче, "щоб Ідліб перетворився на криваве море", що 3 країни-гаранти "повинні послати міжнародному співтовариству месидж, що вони не допустять нових актів насильства і гуманітарної катастрофи" в Ідлібі.

На відміну від своїх колег Ердоган висловив критику на адресу сирійського керівництва.

"Якщо не стримати режим в Сирії, це може призвести до нових трагедій", - сказав він, додавши, що це може призвести до посилення ситуацію і краху перспектив політичного врегулювання.

Лідер Туреччини зупинився на тому пункті, що розуміє побоювання Росії з приводу її військових баз в Сирії і запропонував спробувати видалити елементи, які представляють загрозу".

Наступна зустріч буде проведена в Росії.

Крім того, у найближчі дні представники "трійки" мають намір провести в Женеві зустріч з посланцем ООН по Сирії.

Як повідомляла "ДС", Ердоган закликав лідерів Ірану і Росії погодитися на припинення вогню в сирійській провінції Ідліб.

    Реклама на dsnews.ua