• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Теплий ламповий атом. Як у Росії вкрали Апокаліпсис

Історія з літаком "Судного дня", обкраденого в Таганрозі, рясніє деталями, на які мало хто звернув увагу. А дарма

Літак "Судного дня" Іл-80 / profile.ru
Літак "Судного дня" Іл-80 / profile.ru
Реклама на dsnews.ua

Отже, ще в п'ятницю, 4 грудня, в поліцію міста Таганрог звернувся начальник служби безпеки АТ "Таганрозький авіаційний науково-технічний комплекс (ТАНТК) ім. Г.М. Берієва, повідомивши, що при огляді Іл-80, що стояв на плановому ремонті на майданчику аеродрому "Таганрог-Південний ", був виявлений зламаний люк.

При огляді літака в присутності поліції були виявлені сліди взуття і відбитки пальців, але не були виявлені 39 радіостанціонних блоків і ще п'ять плат з п'яти таких же блоків.

Очевидно, і тут вже немає потреби особливо гадати, викрадачі спокусилися на деталі із золота і срібла, яких в радянських військових радіовиробах буває досить багато. Це означає, що злодії були "зі своїх" і точно знали, що і де слід брати. Схожа крадіжка, до слова, нещодавно сталася на відомому авіаносному крейсорі "Адмірал Кузнецов", загнаному в безстроковий ремонт.

Літаки типу Іл-80 теж не прості, а золоті, золоті по-радянськи. Створені на базі пасажирського Іл-86 у 1985 р., вони є літаючими командними пунктами вищого рівня, побудованими на випадок ядерної війни. Літак, обкрадений в Таганрозі, був введений в експлуатацію в 1992-му. Повідомляється, що всього в Росії чотири таких борти — важко тут не помітити відсилання до чотирьох вершників Апокаліпсису. І ось вам історія: вершник Апокаліпсису залетів у Таганрог перекувати коня, зазівався, а у нього вкрали те, у що він повинен був засурмити. А ти не зівай!

Але це не настільки важливо. Важливо інше.

Перше. Державного і стратегічного значення літак обікрали якісь п'яниці. З урахуванням того, скільки золота і срібла може бути в найкрутішій, супернафаршированій платі, вартість дорогоцінних металів, які можна отримати з вкраденого, ніяк не може перевищити планки в $10-12 тис. Зрозуміло, вартість працездатних плат на два порядки більше, але продати їх як плати неможливо, вони занадто спеціалізовані. Вкрадені плати підуть на брухт і будуть продані за безцінь тим, хто зуміє витягти з них все цінне, що теж не найпростіше завдання, і навряд чи будуть цим займатимуться самі злодії. Тобто стратегічний, важливий, секретний і так далі Іл-80 обікрали практично за пляшку. Швидше за все, на замовлення. До речі, на організацію охорони стоянки цього Іл-80 було витрачено 24 млн руб. Їх, очевидно, теж вкрали. Словом, у Росії настає вже повний розвал, і невідомо ще, чи не зрізав якийсь мазурик трубку з червоного телефону Путіна, в якій теж можуть бути деталі з дорогоцінними металами.

Друге. Крадіжка трапилася у вкраденому в України місті Таганрог. Якщо є сумніви чиє це місто — справтесь у Чехова, Антона Павловича, він там народився, і цілком у курсі справи. До слова, "Кузнецов" теж крадений, і теж в України. Загалом, крадене Росії не на користь, і раз у раз стає у неї поперек глотки.

Реклама на dsnews.ua

Третє. Обкрадений літак був поставлений на чергування в 1992 р. Начинений він був при цьому, природно, радянською електронікою — тією, яку і вкрали. Тобто розрахований на теплу і лампову ядерну війну. У Таганрог адже його пригнали для обслуговування шасі, а "гробоподібна" електроніка зразка 1992 р. зліплена з того, що партія і уряд радянському ВПК накували, і зібрана до купи за принципом "і так зійде, не церкву будуємо", залишалася на ньому в колишньому вигляді .

Четверте. Шанси на ядерну війну знижуються. Тому що, крім Росії почати її нікому, а якщо вже у неї такий унікальний літак — і той розікрали, то керуючі блоки ракет, що десятками років стояли на чергуванні, тим більше були розкрадені, з вельми відмінною від нульової ймовірністю. І ракети здебільшого або полетять не туди, або не долетять, або не злетять. Це, звичайно, найприємніша новина. Неприємно, правда, те, що для гарантованого Армагеддона з лишком може вистачити і менша частина.

    Реклама на dsnews.ua