• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Tesla Маска затіяла будівництво гігантської акумуляторної батареї в США

Дочірнє підприємство компанії Tesla мільярдера і винахідника Ілона Маска зводить гігантську акумуляторну батарею потужністю понад 100 мегават в Анґлтоні (Техас, США)

Ілон Маск
Ілон Маск / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Батарея такого розміру могла б забезпечити енергією близько 20 тисяч будинків в спекотний літній день, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

Робочі на об'єкті тримають обладнання в секреті і не пускають сторонніх, але логотип Tesla можна було побачити на касці робочого, а офіційні документи допомогли підтвердити роль компанії.

Коли в лютому на Техас обрушився крижаний шторм і мільйони людей залишилися без електрики на кілька днів, гендиректор Tesla Ілон Маск висміяв в Twitter Раду з надійності електропостачання Техасу, або Ercot, некомерційну групу, яка управляє поставками електроенергії для 26 мільйонів споживачів. 49-річний Маск недавно переїхав до Техасу, і його різні компанії розширюють свою діяльність в штаті.

Система зберігання акумуляторів, створена дочірньою компанією Tesla Gambit, зареєстрована в Ercot. Уоррен Лашер, старший директор з системного планування в Ercot, сказав, що комерційна експлуатація проєкту запланована на 1 червня. Майданчик знаходиться поруч з підстанцією Техас-Нью-Мексико.

Хоча Tesla відома своїми електромобілями з батарейним живленням, вона завжди була більше, ніж автомобільною компанією: її офіційна місія — "прискорити перехід світу до стійкої енергетики". Акумулятори для комунальних підприємств необхідні для зберігання електроенергії, виробленої вітром і сонцем, але вони також можуть стати прибутковими. Зберігаючи надлишок електроенергії при низьких цінах і попиті, власники батарей можуть продавати її назад в мережу при високих цінах.

Tesla витратила роки на освоєння технологій побутової енергетики. Акумулятори Tesla підключені до підстанції Mira Loma в південній Каліфорнії, Едісон, на схід від Лос-Анджелеса. Система на 20 мегават, яка працює з грудня 2016 року, підтримує роботу мережі в години пік і допомагає комунальному підприємству максимально використовувати свої поновлювані ресурси. У районі затоки Сан-Франциско PG & E Corp. і Tesla будують систему потужністю 182,5 мегават на електричній підстанції в Мосс-Лендінг, яка повинна бути введена в експлуатацію до серпня.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua