• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

The Guardian: Більше 700 впливових росіян можуть втратити "візи інвестора" в Британії

Реклама на dsnews.ua
Більше 700 заможних росіян у Великобританії можуть мати проблеми з продовженням "візи інвестора", оскільки Лондон планує скоротити в країні вплив Кремля, якого звинувачують в організації отруєння Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері

Про це повідомляє видання The Guardian з посиланням на джерела в британському Міністерстві внутрішніх справ, передає "ДС".

Відзначається, що Лондон має намір переглянути більше 3000 інвестиційних віз, виданих з 2008 року росіянам та іншим іноземцям.

Газета з посиланням на джерела пише, що деякі іноземці, в тому числі росіяни, втратять візи, якщо уряд знайде в них "докази серйозних фінансових порушень".

"Саме тому в травні виникли проблеми з продовженням візи у російського олігарха Романа Абрамовича, власника англійського футбольного клубу "Челсі", - йдеться в статті.

Рейчел Девіс Пеку, представник міжнародної правозахисної організації Transparency International, підтримала нові заходи.

"Протягом 2008-2015 років сотні громадян Росії, країни з високим рівнем корупції, отримали візи інвесторів без належної перевірки капіталів", - підкреслила вона.

Минулого тижня в британському парламенті закликали зробити візовий режим більш зручним "для простих росіян і більш складним для олігархів" - на тлі звинувачень проти двох громадян Росії, підозрюваних в отруєнні нервово-паралітичним речовиною "Новачок" Сергія і Юлії Скрипалів.

Нагадаємо, британські прокурори 5 вересня назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це - Олександр Петров і Руслан Боширов.

Прем'єр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни є офіцерами ГРУ - військової розвідки РФ. Великобританія отримала європейський ордер на арешт росіян.

Пізніше в Лондоні заявили, що підозрюваних в отруєнні в Солсбері росіян зловлять і притягнуть до кримінальної відповідальності, якщо вони коли-небудь виїдуть за межі Росії.

    Реклама на dsnews.ua