• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Тихановська з Литви заявила про готовність стати національним лідером Білорусі (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська записала чергове відеозвернення, в якому заявила, що готова взяти на себе відповідальність і виступити в якості національного лідера

Вона підкреслила, що "країна повинна заспокоїтись і увійти в нормальний ритм", передає "ДС".

"У мене немає і не було ілюзій щодо своєї політичної карʼєри. Я не хотіла бути політиком, але доля розпорядилася так, що я опинилася на самій передній лінії протистояння зі свавіллям і несправедливістю. Доля і ви, які повірили в мене, які дали мені сили. Зараз кожну хвилину я захоплююся вашою мужністю, вашої самоорганізацією і тим, які ви всі сильні і світлі", — заявила Тихановська.

"Ви віддали мені свої голоси, я дуже це ціную, я абсолютно точно знаю, чому ви це зробили. Ми всі хочемо вийти з цього нескінченного кола, в якому опинилися 26 років тому. Я готова взяти на себе відповідальність і виступити в цей період в як національного лідера з тим, щоб країна заспокоїлася, увійшла в нормальний ритм, щоб ми звільнили всіх політвʼязнів і в найкоротші терміни підготували законодавчу базу й умови для організації нових президентських виборів", — додала кандидат в президенти.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За даними Центрвиборчкому, за Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Загалом відомо про щонайменше шість тисяч затриманих за тиждень протестів

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". 16 серпня у багатьох містах Білорусі пройшли мітинги проти Олександра Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua