• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Тихановська закликала "братів-росіян" не вірити їхній пропаганді (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська назвала братніми народи Білорусі й Росії та закликала жителів РФ не вірити пропаганді

Про це Тихановська заявила у своєму черговому відеозверненні, передає "ДС".

Політик назвала жителів Росії й білорусів братніми народами та закликала не вірити пропаганді. Вона також заявила, що "дуже важливо не зіпсувати відносини між народами двох країн" і підкреслила, що протести в Білорусі не спрямовані проти Росії.

"Ні на якому етапі це не було боротьбою проти Росії і, впевнена, не стане такою", — запевняє Тихановська.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня мова йшла про щонайменше сім тисяч затриманих.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі". 15 серпня штаб Тихановської почав формування Координаційної ради. Вона покликана обговорювати і розробляти безпечні та стабільні механізми забезпечення передачі влади. Лукашенко назвав це спробою захоплення влади в країні. Станом на початок вересня в Білорусі продовжуються страйки на державних підприємствах, в багатьох містах країни відбуваються мітинги і мирні акції протесту.

    Реклама на dsnews.ua