• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Тихановська висловилася проти чемпіонату світу з хокею в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська вимагає перенести чемпіонат світу з хокею 2021 року із столиці країни Мінська

Про це йдеться в повідомленні на її Telegram-каналі, передає "ДС".

"Спортивне свято не може проходити в країні, де політвʼязні сидять в карцерах в декількох кілометрах від льодових арен", — заявила Тихановська.

За її словами, багато хокеїстів, збірних і федерації країн "не збираються їхати на чемпіонат, який є ширмою для правового дефолту, тортур і вбивств".

Вона вважає, що президент Міжнародної федерації хокею (IIHF) громадянин Швейцарії Рене Фазель, "міг би захищати громадянку Швейцарії Наталію Херші", яку в грудні суд в Мінську засудив до 2,5 років увʼязнення за зрив балаклави з омонівця.

"Замість цього він зволікає із заявами і ставить під сумнів повагу до білоруського народу", — додала Тихановська.

Інтерфакс уточнює, що Фазель 11 січня зустрівся з самопроголошеним президентом Білорусї Олександром Лукашенком. Лукашенко заявив, що його країна готова провести чемпіонат світу з хокею, навіть якщо Латвія відмовиться в цьому брати участь. Раніше передбачалося, що господарками турніру стануть обидві країни.

Фазель, в свою чергу, заявив, що на його федерацію чиниться тиск через протести у Білорусі і їхнє придушення. Він висловив упевненість, що спорт повинен бути поза політикою.

Країни Європи обговорюють бойкот або перенесення з Мінська ЧС з хокею 2021 року. Раніше Світлана Тихановська обговорювала можливість бойкоту з міністрами закордонних справ Швеції, Чехії, Данії, Норвегії, Канади, Словаччини, представниками Швейцарії. Також раніше в розмові з главою МЗС Латвії Едгарсом Рінкевичсом вона обговорила варіанти перенесення чемпіонату з Мінська.

"Більшість країн не хочуть брати участь в політичному шоу Лукашенка. Поки в Білорусі більше 160 політвʼязнів і тисячі сидять в тюрмах, ні про яке спортивноме святе не може бути мови. Ми зустріли повне розуміння партнерів в цьому", — заявила Тихановська 10 січня. За її словами, на підтримку перенесення або бойкоту вже виступили премʼєр-міністр Фінляндії Санна Марін, директор Датського хокейного союзу Ульрик Ларсен, віцепрезидент Міжнародної федерації хоккею IIHF фін Калерво Куммола, депутати Бундестагу, Конгресу США, і інші.

Фазель в грудні заявив, що не виключає, що ЧС-2021 з хокею весь пройде в Білорусі. Рішення про місце проведення чемпіонату може бути прийнято в кінці січня.

    Реклама на dsnews.ua