• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Тихановську і двох її соратниць номінували на премію Сахарова

Реклама на dsnews.ua

Білоруських опозиціонерок Світлану Тихановську, Марію Колесникову і Вероніку Цепкало номінували на здобуття премії Сахарова

Про номінацію оголосила група соціал-демократів (S & D) Європарламенту, передає "ДС".

"Під враженням триваючих загальнонаціональних мирних продемократичних протестів, які проходять у Білорусі проти фальсифікованих виборів 9 серпня, ми твердо переконані в тому, що премією Сахарова цього року повинні бути відзначені хоробрі жінки Білорусі, які борються за свободу і демократію в своїй країні. Нас особливо надихають три жінки (Тихановська, Колесникова і Цепкало — ред.), які очолили кампанію масової опозиції на президентських виборах у спробі повалити автократичного диктатора Олександра Лукашенка", — заявила віцепрезидентка соціал-демократів, відповідальна за номінацію, Каті Пірі.

У заяві також ідеться, що група найрішучішим чином засуджує жорстоке придушення мирних протестів білоруського народу.

"S & D закликають усі інші політичні групи в Європейському парламенті об'єднатися для висунення відважних білоруських жінок на премію Сахарова 2020 року", — йдеться в заяві.

За словами депутата Європарламенту Ізабель Сантос — офіційного представника S & D із прав людини, їх номінантки "знаходяться на передовій у боротьбі за свободу в Білорусі, залишаючись джерелом натхнення для свого суспільства і правозахисників у всьому світі". Вони відмовилися від політичних протиріч і поставили перед собою загальну просту мету: перетворити свою країну на демократію.

Премію Сахарова "За свободу думки" щорічно вручає Європейський парламент. У 2019 її отримав правозахисник Ільхам Тохти, який виступав за права уйгурів на території Китаю, в 2018 році лауреатом став український режисер Олег Сенцов, який на момент вручення перебував у російській в'язниці і оголосив голодування.

    Реклама на dsnews.ua