• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Тихий бунт в Кремлі. Путіна переконували відмовитися від агресивної політики

Реклама на dsnews.ua
Кудрін наполягав: або зниження геополітичної напруженості, або економічна стагнація

Голова російського Центру стратегічних розробок, впливовий економіст і екс-міністр фінансів Росії Олексій Кудрін на засіданні президії економічної ради РФ намагався переконати Володимира Путіна знизити геополітичну напруженість заради підтримки російської економіки. Про це повідомляють "ДС" з посиланням на "Ведомости".

Так одним з необхідних умов хоча б помірного економічного зростання Кудрін назвав залучення іноземних інвестицій. Росія технологічно відстала, переконував Кудрін Путіна, країна повинна, нехай і на других ролях, вбудуватися в міжнародні технологічні ланцюжки. А для цього потрібно знизити геополітичну напруженість, наполягав він.

Не Росія першою почала, переказують співрозмовники російського видання заключну промову Путіна. Нехай країна в чомусь відстала, але у неї тисячолітня історія і Росія не стане торгувати суверенітетом, сказав Путін, пообіцявши захищати його, причому не тільки поки буде президентом, але і до кінця свого життя. Також президент РФ додав: звичайно, не треба збільшувати напруженість і піддаватися на провокації. Путін говорив, що іноземний бізнес, якому вигідно працювати в Росії, не піде з країни.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відмовився від коментарів, пославшись на те, що заключне слово було непублічної частиною виступу Путіна. Не коментує цю дискусію і представник Кудріна. Сам Кудрін після засідання ради сказав, що порушив тему зниження політичних ризиків.

Кудрін, по суті, ставить Путіна перед розвилкою: або політичні амбіції і стагнація, або політична скромність і помірне економічне зростання (темпи зростання економіки в найближчі роки обмежені 1%, дефіцит бюджету необхідно знизити до 1% ВВП, інфляцію - до 4%.).

Світовий банк вказував, що у разі скасування санкцій у 2017 р. ВВП Росії виросте на 2%, а не на 1,1%, як у базовому прогнозі (санкції скасовуються у 2017 р.). Але потім економіка сповільнюється, так як її зростання обмежений без структурних реформ. Геополітичний фактор гальмує зростання економіки: позбавляє доступу до ринків капіталу, технологіям, але навряд чи політичними принципами пожертвують заради економіки, - посилається видання на думку експертів.

Як повідомляла "ДС", 28 травня Володимир Путін заявив, що Москва прийме відповідні дії на розміщення Вашингтоном елементів ПРО в Румунії. Раніше на нараді з військових питань в Сочі Путін заявив, що розгортання системи протиракетної системи США у Європі - це нарощування американського ядерного потенціалу, і Росія змушена задуматися про те, як усунути загрозу своїй безпеці.

    Реклама на dsnews.ua