• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Трамп офіційно висунув противника Путіна і одного України на пост глави Пентагону

Реклама на dsnews.ua
Обраний президент США Дональд Трамп висунув генерала-морпеха у відставці Джеймса Мэттиса на прізвисько "Скажений пес" на пост міністра оборони країни

Про це повідомляє "ДС" з посиланням на прес-службу перехідної адміністрації Трампа.

"Я пишаюся тим, що призначу генерала Джеймса Маттіса міністром оборони. Він один з найбільш ефективних генералів і екстраординарних лідерів, який своє життя присвятив улюбленій країні", - заявив Трамп, додавши що Маттіс живе за девізом морпіхів: "Завжди вірний".

Трамп також висловив упевненість, що під керівництвом Маттіса американська армія і альянси будуть перебудовані, "терористи і вороги переможені, а Америка знову стане безпечною".

Маттіс, в свою чергу сказав, що для нього є великою честю висунення на пост глави Пентагону. Він пообіцяв проявити свої найкращі якості для зміцнення оборони і безпеки в США.

Уродженець Пуллмана (штат Вашингтон) Джеймс Маттіс почав військову службу в 1969 році в Корпусі морської піхоти США. У 1991 році він брав участь у війні в Перській затоці, пізніше в Афганістані, а з 2003 року командував дивізією в Іраку.

Після цього Маттіс відповідав за розвиток корпусу морської піхоти і керував командування об'єднаними силами. Його останнім місцем служби було центральне командування США, яке відповідає за Близький Схід і Центральну Азію. Цей пост він займав в 2010-2013 рр.

За роки служби Джеймс Маттіс отримав прізвисько "Скажений пес", яке згадав Трамп в одній зі своїх записів після зустрічі з генералом. Після виходу у відставку генерал займався науковою діяльністю, входив до ради директорів оборонної компанії General Dynamics, а також брав участь у роботі низки неурядових організацій у справах збройних сил.

    Реклама на dsnews.ua