• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Трампу запропонували стратегію, в якій "по тихому" віддають Крим Путіну

Американські юристи-міжнародники опублікували проект стратегії, який запропонували обраним президентом США Дональду Трампу для врегулювання конфлікту в Україні
Реклама на dsnews.ua

Його автори - юристи-міжнародники з досвідом роботи в Україні: Джеффрі Берт, Джеймс Гитч, Пітер Петтибон і Томас Шиллинґлоу, повідомляє "ДС" з посиланням на документ, опублікований в The National Interest.

У Стратегії три ключових моменту:

1. Захід і Росія повинні погодитися не погоджуватися" щодо статусу Криму на невизначений період часу. "Саме так з 1940-х і до розпаду СРСР розглядалися три країни Балтії", - йдеться в пропозиції

2. Сторони погоджуються на збереження статусу кво Донбасу як частини України, забезпечивши дотримання режиму припинення вогню;

3. Розробка пакету допомоги для економічного відновлення України за участю Росії, США і Євросоюзу.

У документі міститься завуальоване пропозицію до Україні: відмовитися від зближення з Євросоюзом в обмін на фінансову "допомогу" Росії для відновлення зруйнованої інфраструктури.

Це прописано в третьому пункті про пакет допомоги Україні.

Реклама на dsnews.ua

"Україна може назвати російські засоби опосередкованої "репарацией" або грошовим еквівалентом за анексію Криму і за руйнування, заподіяні східним регіонам України. А Росія, зі свого боку, зможе розглядати ці кошти як плату за появу у ній надійного торгового партнера, та/або як компенсацію Україні особливих торгових поступок, пропонованих Європою. Остаточний статус відносин між Україною та ЄС може бути визначений у світлі подальших подій", - йдеться статті.

Автори стратегії переконані, що ініціатива розробки такого пакету повинна виходити від адміністрації Трампа і може стати "сигналом Путіну, що його не ігнорують і що новообраний президент США бажає працювати з ним над відновленням конструктивних відносин США-Росія".

Мова піде про мільярди доларів, за використанням яких необхідно буде ретельно стежити, додають автори.

Кошти повинні бути спрямовані на: відновлення інфраструктури; компенсацію десяткам тисяч біженців і людей, які досі живуть в зоні АТО, за завдані шкоду і поранення.

    Реклама на dsnews.ua