• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Турчинов констатував повний провал держоборонзамовлення у цьому році

Реклама на dsnews.ua

Вперше з 2014 року, скорочується фінансування української армії та відбувся повний провал у виконанні Державного оборонного замовлення

Про це в ефірі «Прямого» сказав екссекретар РНБО України Олександр Турчинов, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу політика.

«Не може бути вільної незалежної України без потужних ЗСУ. Саме тому армія повинна завжди бути пріоритетом для керівництва країни. Але починаючи з другої половини 2019 року ці пріоритети були змінені. Замість послідовного зміцнення обороноздатності, нам розповідають про «мир за будь-яку ціну», – сказав Турчинов, наголосивши, що вперше з 2014 року повністю провалене державне оборонне замовлення та відбувається скорочення фінансування ЗСУ. 

За його словами, державне оборонне замовлення не виконане по всім основним показникам, а Бюджет-2021, який внесли і пропустили через Верховну Раду, «вперше з 2014 року передбачає реальне скорочення загального фонду, запланованого для фінансування Міноборони та Збройних Сил України».

«Так, загальний фонд бюджету зменшено на півмільярда в порівнянні з цифрами поточного року, і це на фоні інфляції та слабшання гривні», – сказав Турчинов, пояснивши, що щоб приховати удар по армійському бюджету, «зелена» влада дописала 20 мільярдів державних гарантій, за рахунок яких збільшені номінальні цифри. «Але ці гарантії по суті є пустими папірцями, які як в цьому, так і в наступному році ніхто не планує конвертувати в гроші», – сказав він.

Турчинов наголосив, що надзвичайно важливою складовою боєздатної армії є моральний дух і мотивація до проходження військової служби, які зараз знаходяться на небезпечно низькому рівні.

«У нас відбувається, відповідно до закону про деокупацію, Операція об’єднаних сил. Але мені відомо тільки про одну військову операцію, яку провів Верховний Головнокомандувач (президент України Володимир Зеленський — "ДС") Зеленський – це відведення військ. Інших операцій проведено не було. Жодного метру української землі за цей час не було звільнено", – сказав він, додавши, що можна уявити, якою в цих умовах є мотивація наших вояків, яким забороняють відповідати на агресію російських військ та штрафують, обмежуючи і без того мізерну зарплатню, коли вони захищаючи наші позиції, стріляють у відповідь агресору.

«Саме тому масово звільняються професіонали – золотий фонд наших Збройних Сил, на яких фактично сьогодні й тримається наша оборона і наша безпека», – резюмував він.

Нагадаємо, раніше пʼятий президент Петро Порошенко заявив, що Україна як держава, яка стримує російську агресію, не має права виділяти на Збройні Сили менше 3% ВВП.

    Реклама на dsnews.ua