• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Туреччина готова "поділитися" портом з Ліваном після вибухів у Бейруті

Реклама на dsnews.ua

Туреччина готова відкрити для потреб Лівану порт Мерсин аж до відновлення порту столиці країни Бейрута, постраждалого від двох потужних вибухів у вівторок, 4 серпня

Про це заявив віцепрезидент Туреччини Фуат Октай за підсумками переговорів у Бейруті, передає "ДС" з посиланням на турецьке інформагентство Anadolu.

За його словами, Туреччина готова "внести посильний внесок" у відновлення порту Бейрута і прилеглих будівель. На час відновлення міського порту країна готова надати порт Мерсин.

Крім того, Октай заявив, що Туреччина направить до Лівану великі обсяги гуманітарної допомоги.

Порт Мерсин — великий порт, розташований на північно-східному узбережжі Середземного моря — в місті Мерсин на півдні Туреччини.

Нагадаємо, рішення про надання гуманітарної допомоги Лівану у зв'язку з трагедією також прийняла Україна.

Як повідомляла "ДС", увечері 4 серпня в порту Бейрута прогриміли два потужні вибухи. Хвиля від другого була такої сили, що пошкодила половину будівель міста.

За попередніми розрахунками, сила вибуху прирівнювалася до детонації 1500 тонн тротилу.

За даними МВС і Служби безпеки Лівану, причиною вибухів стала пожежа в районі складу, де зберігалися тонни аміачної селітри. Згодом з'явилася інформація, що нітрати, які здетонували в порту, були конфісковані у 2014 році з судна "Росус", яким володів російський підприємець Ігор Гречушкін.

За станом на 6 серпня кількість жертв вибухів сягнула 157, постраждали понад 5 тисяч осіб.

    Реклама на dsnews.ua