• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Туреччина направить військовий контингент до Азербайджану

Реклама на dsnews.ua

Генеральна асамблея Великих національних зборів (парламенту) Туреччини схвалила відправку військових в Азербайджан

Проект указу президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана надійшов на затвердження парламенту в понеділок, 16 листопада, передає "ДС" з посиланням на Anadolu.

У тексті документа привертається увага до умов спільної заяви щодо Нагірного Карабаху, а також вимогу офіційного Баку щодо формування Спільного центру Туреччини і РФ з моніторингу за режимом припинення вогню.

"Місце Спільного центру буде визначено Азербайджаном. У центрі діятимуть військовослужбовці, а за необхідності цивільні фахівці. Робота центру буде спрямована на забезпечення миру і стабільності на Південному Кавказі в світлі кроків щодо забезпечення територіальної цілісності Азербайджану, що відображено і в відповідних резолюціях РБ ООН і ОБСЄ. Відправка військових до Азербайджану також відповідає національним інтересам Туреччини", — йдеться в тексті документу.

Рамки місії, чисельність персоналу і терміни дії будуть визначатися Адміністрацією президента Туреччини.

У відповідність до статті 92-ї Конституції Туреччини, термін дії місії визначено одним роком.

Нагадаємо, 9 листопада Єреван, Баку і Москва уклали тристоронню угоду про припинення бойових дій на території Нагірного Карабаху. Це викликало хвилю протестів. Зокрема, в Єревані мітингувальники штурмували урядові будівлі і парламент.

10 листопада до Вірменії прибули російські військовослужбовці підрозділів 15-ї миротворчої бригади.

    Реклама на dsnews.ua