• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Туск підтримав вступ до ЄС незалежної Шотландії, викликавши гнів Британії

Реклама на dsnews.ua
Колишній президент Європейської ради Дональд Туск каже, що Брюссель підтримує вступ незалежної Шотландії в Європейський Союз

Про це повідомляє "ДС" з посиланням на BBC.

Лідер Шотландії Нікола Стерджен заявила, що незалежна Шотландія прагне до повного членства в ЄС.

На запитання про перспективу вступу незалежної Шотландії в ЄС Туск відповів, що "я хочу зупинитися, щоб не сказати щось занадто прямо".

Він також зазначив, що відчуває себе "дуже по-шотландськи, особливо після Brexit".

Однак він додав, що слід поважати внутрішні дебати у Великобританії", і втручатися - не його справа. Туск попередив, що країна не буде прийнята в ЄС автоматично.

Підкресливши рівень підтримки в ЄС щодо вступу в союз незалежної Шотландії, він сказав: "Емоційно я не сумніваюся, що всі будуть в захваті тут, в Брюсселі, і в цілому в Європі".

"Якщо ви запитаєте мене про наших емоціях, я думаю, що це завжди емпатія".

Туск також сказав, що "формальностей" і угод слід дотримуватися.

Британський міністр закордонних справ Домінік Рааб заявив, що слова Туска були "неєвропейськими і досить безвідповідальними".

Рааб попередив, що коментарі можуть сприяти "сепаратистським тенденціям" в Іспанії, Франції та Італії.

"Я не впевнений, що європейські лідери, не кажучи вже про Великобританії, насправді вітають такі висловлювання", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що п'ятий президент Петро Порошенко зустрівся з колишнім главою Європейської ради, головою Європейської народної партії Дональдом Туском.

    Реклама на dsnews.ua