• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Twitch-вербування. Як армія США шукає рекрутів серед геймерів

У американських військових є навіть свої кіберспортсмени, які ведуть онлайн-трансляції

Пентагон вербує новобранців серед геймерів
Пентагон вербує новобранців серед геймерів / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Автор Wired Метью Голт у своїй статті пише про новий метод Пентагона з пошуку і вербування новобранців серед геймерів.

До недавнього часу ви в будь-який момент могли ввечері подивитися в Twitch онлайн-трансляцію гри членів кіберспортивної команди ВМС США — Goats&Glory. Моряки в основному стрімлять ігри Apex Legends, Spellbreak, Among Us і, звичайно ж, в Call of Duty: Warzone. І в цьому вони не самотні. У Національній гвардії, армії і військово-повітряних силах також є свої канали в Twitch, де вони ведуть стріми відеоігор і спілкуються з людьми. Але справи у них зараз йдуть не дуже добре.

Коли геймери дізналися про "вторгнення" Пентагона в ігровий простір, вони завалили чат повідомленнями про військові звірства США. А коли армія і флот забанили геймера і активіста Джордана Ула за те, що він у Twitch задавав питання про вербування і військові злочини, він пригрозив подати позов до суду, посилаючись на порушення Першої поправки. Після цього і армія, і флот відкрили доступ до своїх стрімів.

"Що стосується молодих гравців, це свідчить про те, наскільки вони розчаровані в Американському експерименті", — зазначає Ул. Реагуючи на цю ситуацію член Палати представників з Нью-Йорка Олександрія Окас-Кортес намагалася домогтися прийняття закону, що забороняє Пентагону вербувати людей у Twitch. Але вона зазнала поразку, хоча при цьому отримала підтримку від більш 100 інших законодавців.

Через низку скандалів ВМС відмовилися від трансляцій у Twitch. Так, 13 вересня фахівець з кадрів Брендон Чендлер вів трансляцію в Twitch-каналі ВМС США і грав зі "своїми друзями", в нікнейм, в яких містилися відсилання до бомбардування Нагасакі американцями і расистські образи. На тому ж тижні член кіберкоманди Національної гвардії США в Twitch використовував мем з білим націоналістом. ВМС виключили Чендлера з команди Goats&Glory і більш не з'являються в Twitch. Національна гвардія також заявила, що візьме перерву.

Але вони повернуться. Військовим потрібні новобранці, і вони повинні спілкуватися з людьми на їх території. А потенційні рекрути живуть онлайн — на таких платформах, як Twitch.

Проблеми з вербуванням до армії США

Реклама на dsnews.ua

Та й взагалі у американської армії зараз проблеми з вербуванням. Армія США з 2018 р. докладає максимум зусиль, щоб виконати поставлені цілі щодо рекрутингу, і лише в 2019 р. змогла досягти успіху. Правда після того, коли було знижено планку і були задіяні ще 700 вербувальників. Почасти це відбувається в зв'язку з тим, що потреби Пентагона змінюються. "Американські збройні сили більш не вербують здебільшого представників найбільш неблагополучних соціально-економічних верств, — йдеться в недавньому дослідженні, опублікованому в The Journal of Strategic Studies. — Технологічні, тактичні, оперативні і доктринальні зміни привели і до зміни попиту на кадри". Простіше кажучи: військовим потрібна висококваліфікована і технічно підкована молодь, але таку складно знайти.

Щоб заповнити дефіцит кадрів, Пентагон звернув увагу на геймерів. "Геймери щодня застосовують потрібні навички, часом навіть не усвідомлюючи цього, — говориться в "Керівництві для стримерів "по набору кадрів для ВМС. — Увага до деталей і важка робота для досягнення довгострокових цілей, рішення проблем в умовах гострої нестачі часу; завзятість, незважаючи на почуття розчарування і перешкоди. Такі навички застосовуються в ядерній техніці, авіації, під час спецоперацій, у криптології і контррозвідці".

За словами колишнього вербувальника і армійського рейнджера Марті Сковлунда-молодшого, використання Twitch цілком виправдано. "Twitch — це просто сучасне втілення торгового центру в тому сенсі, який вони мають для вербувальника, — каже Сковлунд. — Це фактор впливу. З тієї ж причини, по якій пляшки Coca-Cola з'являються в фільмах. Прямо зараз ви не збираєтеся купувати колу, лише тому що побачили її в кіно, але вона залазить до вас у голову. Це елемент процесу вербування, навіть якщо в той конкретний момент рекрутинг не проводиться".

Вул і інші критики дій військових бачать стрімінг у Twitch як щось унікальне і нове, якщо порівнювати методи вербування в армію, що мали місце в минулому. "Ми повинні говорити про те, що рекрутерам не можна спілкуватися з нашими дітьми, — каже Ул. — Це не зовсім те ж, якщо вербувальник з'являється в шкільній їдальні. Люди повинні розуміти, що парасоціальні відносини в Twitch вкрай унікальні. Вони неможливі в їдальні або класі".

Парасоціальні відносини — це те, що робить Twitch унікальним. Коли комусь подобається знаменитість, інфлюенсер або ютьюбер, у нього розвиваються парасоціальні відносини з цією людиною. Фанати можуть підтримувати автора контенту в Patreon, однак найчастіше емоції односторонні. І не тому, що автору або інфлюенсеру наплювати на фанатів, а тому, що вони просто не можуть задовольнити емоційні потреби тисяч друзів і передплатників. У Twitch фанати можуть безпосередньо спілкуватися з авторами. Американські військові в Twitch намагаються налагодити такий контакт зі своїми передплатниками.

За словами Ула, не можна використовувати в своїх цілях цю особливість Twitch. "Кожну ніч люди годинами сидять у таких чатах, спілкуються зі стрімерами, — зазначає Ул. — Такого немає ні в одному методі військової пропаганди або вербуванні. Взагалі ви не говорите зі своєю відеогрою ... ви не будуєте якісь відносини з людьми на екрані. Однак у Twitch це можливо. І я вважаю, це можуть використовувати ".

Від Call of Duty до служби в армії

"Вербування набагато ефективніше, якщо ви ночами сидите в Twitch, ніж всі просторікування вербувальника в той час, поки ви намагаєтеся з'їсти свої курячі нагетси, — каже Ул. — Ви не просто дивитесь American Sniper. Ви годинами спілкуєтеся з вербувальником, поки він ллє на вас з екрана військову пропаганду".

Сковлунд, між тим, ігри, як правило, сприймає як спосіб дізнатися що-небудь про армію. "Не думаю, що хтось із них пішов в армію, тому що грав у Call of Duty, — зазначає Сковлунд. — Вважаю, що вони грали в Call of Duty, тому що хотіли піти в армію, і це єдиний зв'язок".

Також Сковлунд вказав на те, як у мережі популярні відеозаписи бойових дій. "Люди йдуть в армію, тому що бачили записи війни? Ні, вони дивляться все, що тільки можуть знайти". Будучи підлітком Сковлунд писав на форумі пости про життя армійського рейнджера. "У мене до цих пір є випуски Popular Mechanics і їхні розповіді про армійських рейнджерів. Я думаю, що відеоігри просто є сучасною версією всього цього".

"Існуючий стереотип насправді має місце. Хлопець, який з захопленням грав у Call of Duty, часто приходить укласти контракт на службу в спецназі". За його словами, ці діти просто не хотіли бути кібервоінами або сидіти за столом, вони хотіли вибивати двері. "Деякі дійсно пішли цим шляхом. Думаю, вони просто хотіли робити в реальному житті те, що робили в мережі".

Сковлунд також говорить, що йому в його роботі зустрічалися вербувальники-покидьки, проте хороших людей було більше, чим поганих. На його думку, військові ще не скоро підуть з Twitch. Він також вважає дуже важливим те, щоб служба в американських збройних силах як і раніше залишалася добровільною. "Я ні в якому разі не хотів би, щоб в армії переважала одна політична ідеологія або служили люди одного типу, — каже він. — Я насправді думаю, що сила армії — в її розмаїтті. А значить, рекрутинг повинен проводитися в школах, на ігрових платформах і в тому, що залишилося від торгових центрів ".

    Реклама на dsnews.ua