• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Чехії бойовика "ДНР" засудили до 20 років позбавлення волі

Міський суд Праги за членство у терористичній групі та здійснення теракту заочно засудив до 20 років позбавлення волі Їржі Урбанека з позивним "Бегемот", який воював на боці проросійських бойовиків на Донбасі

Їржі Урбанек
Їржі Урбанек
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні IDNES, передає "ДС".

За висновками слідства, Урбанек поїхав в Україну у 2015 році з метою підтримати бойовиків та брав участь у їхніх операціях щонайменш до січня 2018 року — допомагав копати окопи, долучався до патрулювання і в тому числі брав участь у бойових діях проти української армії — під Мар'їнкою, Красногорівкою і Спартаком. 

Урбанека судили заочно, він не контактував зі своїм адвокатом. 

7 вересня прокурор у заключному слові запропонував присудити Урбанеку 20 років позбавлення волі. Адвокат просив виправдання або м'якший вирок, висловлюючи сумніви щодо юридичної кваліфікації вчинків і з тим, що профіль його підзахисного у Facebook дає чіткі докази участі Урбанека у бойових діях. Суд погодився з аргументами сторони звинувачення.

Зазначається, що разом з ним воював ще один чех, Павел Ботка. У 2019 році він втратив ногу, підірвавшись на вибуховому пристрої. 

Матір і брат Урбанека відмовилися від свідчень у суді, але їхні свідчення у рамках справи підтвердили, що він був в Україні.

Нагадаємо, у липні Вищий суд Чехії переглянув вирок білоруському бойовику, який воював проти української армії на Донбасі — його тюремний термін виріс з 4,5 років до 21 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua