• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Чехії бойовика "ЛНР" засудили до 20 років в'язниці за участь у військових діях

Міський суд Праги засудив до 20 років тюремного увʼязнення громадянина Чехії Мартіна Кантора, який брав участь у бойових діях на Донбасі на стороні так званої "Луганської народної республіки"

Бойовики "ЛНР"
Бойовики "ЛНР"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Novinky, передає "ДС".

32-річний Кантор визнаний винним за звинуваченнями у скоєнні терористичного акту та участі в терористичній групі.

Кантора судили заочно, оскільки він не повернувся з України до Чехії та і його місцезнаходження невідоме. Вирок не остаточний.

"Хоча суд не побачив деяких доказів, спочатку заявлених обвинуваченням, вина підсудного була доведена поза всяких розумних сумнівів", — сказав суддя Ян Шотт.

У 2015 році Кантор вилетів з Праги через Ростов-на-Дону на Донбас, де, згідно з обвинувальним висновком, пройшов підготовку і став снайпером в армії "ЛНР". Згідно з досьє, він дослужився до сержанта і брав участь в бойових діях.

"Як член розвідувально-диверсійної групи він особисто встановлював міни та гранатомети в районі лінії розмежування", — сказав прокурор Мартін Білі.

В ході судового процесу свідчили кілька експертів і свідків — друзі Кантора. Вони розказали, що підсудний говорив про бажання взяти участь у бойових діях в Україні на стороні проросійських сепаратистів і що він писав їм про свої успіхи в сепаратистської армії.

Один з друзів Кантора заявив, що вони підтримували контакт до 2016 року. Потім він нібито отримав електронною поштою повідомлення про те, що Кантор мертвий, але підтвердити це не вдалося.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua