• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

У людства є два роки, щоб зупинити власне вимирання

Реклама на dsnews.ua
Світ повинен негайно укласти нову угоду про захист природи

І зробити це потрібно максимум за найближчі два роки, інакше людство може стати першим видом, який задокументує власне вимирання. Про це, як пише The Guardian, застерегла керівник відділу ООН з біологічного різноманіття, передає "ДС".

Перед міжнародною конференцією, присвяченій обговоренню краху екосистеми Землі, Христина Палмер заявила, що люди в усіх країнах світу повинні натиснути на свої уряди, щоб змусити їх встановити амбітні глобальні цілі до 2020 року щодо захисту комах, птахів, рослин і ссавців, необхідних для виробництва продуктів харчування, чистої води і зв'язування шкідливих вуглецевих викидів.

"Втрата біологічного різноманіття - це тихий вбивця. Вона відрізняється від кліматичних змін, вплив яких люди відчувають у повсякденному житті. У разі біологічного різноманіття все не так очевидно. Але в момент, коли зміни стануть відчутні, буде вже пізно", - застерегла Палмер.

Вона керує Конвенцією ООН з біологічного різноманіття - світовим органом, відповідальним за збереження природних систем підтримки життя на планеті, від яких залежить доля людства. В організацію входять 195 країн і Євросоюз. Представники всіх країн-учасниць приїдуть в Шарм-ель-Шейх у Єгипті, щоб почати обговорювати нові рамки для захисту екосистеми і дикої природи на планеті вже в цьому місяці.

Це буде початок дворічних запеклих переговорів, кульмінацією яких повинна стати наступна така конференція, яка пройде в Пекіні в 2020 році.
Людство вже укладало дві угоди про збереження біологічного різноманіття: у 2002 і 2010 роках. Але ці домовленості не змогли запобігти початок найбільшого вимирання всього живого на Землі з часів загибелі динозаврів.

    Реклама на dsnews.ua