• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У Франції знову протестують проти поліцейського насильства: почалися заворушення (ФОТО, ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

У столиці Франції Парижі проходить багатотисячний мітинг проти насильства з боку поліції. Демонстранти також вважають, що плани президента країни Еммануеля Макрона по розширенню повноважень силовиків обмежують громадянські права та свободи

З величезним транспарантом з написом "Свобода, рівність, братерство, для кого!" демонстранти пройшли маршем в напрямку центру міста, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

У протестах беруть участь великі профспілки, також багато людей прийшли на протест в жовтих жилетах.

Кілька разів виникали сутички з поліцією. Як повідомила префектура поліції Парижа, поліція втрутилася, щоб зірвати спробу звести барикаду на одній з вулиць.

Були підпалені автомобілі і вуличні меблі. Було відмічено також, що багато людей в чорному кидали в поліцію петарди і димові шашки.

Заворушення у Франції
Заворушення у Франції

Минулого тижня під час аналогічної акції протесту також відбулися запеклі зіткнення між протестуючими і поліцією.

Нагадаємо, протести почалися через закону про захист поліції, який Франції отримав назву "про глобальну безпеку", і який пропонує криміналізувати фото- і відеозйомку поліції, яка здійснюється з недоброзичливими намірами.

Критики називають його "законом, який вб'є свободу" і вказують на те, що це буде перешкоджати як звичайним громадянам, так і журналістам знімати дії поліції під час акцій протесту, а це порушує можливість контролювати, чи не перевищує поліція свої повноваження.

Після протестів в парламенті заявили, що суперечлива стаття 24 "закону про глобальну безпеку", яка стосується захисту поліцейських від переслідувань, буде "повністю переписана".

    Реклама на dsnews.ua