• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Нагірному Карабаху заявили про обстріл житлових кварталів касетними бомбами (ФОТО, ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

"Влада" невизнаної "Нагірно-Карабахської Республіки" ("Арцах"), яка контролюється Вірменією, заявили про обстріл житлових кварталів Степанакерта касетними боєприпасами, які є особливо сильною загрозою цивільному населенню

Про це свідчить відео, яке оприлюднено представниками "Арцах", передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Вірменська влада неодноразово заявляла про нібито використання Азербайджаном касетних бомб під час обстрілів житлових районів карабахських міст, а також демонструвала залишки таких боєприпасів, які не розірвалися.

На відеоролику, знятому автомобільним відеореєстратором, зафіксовано початок авіаобстрілу, про який попереджає сигнал тривоги.

Після цього на вулиці, де, судячи з відео, розташовані житлові будинки і стоять припарковані автомобілі, починають звучати вибухи.

По відео очевидно, що мова йде саме про вибух касетного боєприпасу — бомби, оснащеної великою кількістю менших вибухових речовин.

Касетні бомби вважають вкрай негуманним способом ведення війни, оскільки вони розраховані на ураження перш за все незахищеного, в тому числі мирного населення, а не броньованих військових обʼєктів. Крім того, елементи таких боєприпасів, що не розірвалися, тривалий час залишаються вибухонебезпечними. Втім, в світі не діє абсолютної заборони використання касетних бомб.

Міжнародна конвенція про їх заборону вступила в силу тільки в 2010 році і діє в державах, які її ратифікували. Однак Вірменія і Азербайджан не є сторонами цього договору.

Як повідомляла "ДС", 4 жовтня влада Вірменії і Азербайджану заявила про новий обстріл своїх територій.

    Реклама на dsnews.ua