• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Німеччині виступили за мораторій на добудову "Північного потоку-2"

Реклама на dsnews.ua

Голова Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Лінднер закликав оголосити мораторій на добудову нового газопроводу з Росії до Німеччини "Північний потік-2"

Про це йдеться в повідомленні DW, передає "ДС".

 "Поки в Росії порушуються основні людські та громадянські права, ми не можемо вести з нею справи, як зазвичай. Це стосується і таких інфраструктурних проєктів, як "Північний потік — 2". Зараз потрібно не принципово відмовлятися від цього проєкту, а оголосити мораторій ", — сказав він.

За словами Лінднера, продовження будівництва газопроводу має бути тісно повʼязане з інтересами партнерів в Євросоюзі і в Україні.

 У звʼязку з цим німецький політик вказав на можливість створення механізму безпеки.

"Якщо Москва перекриє Україні газовий кран, то це повинно автоматично мати наслідки для поставок газу "Північним потоком-2". Це виключить спроби одностороннього шантажу з боку Москви, в той же час ми збережемо важливе співробітництво в сфері енергетики", — пояснив лідер ВДП.

Відзначимо, що газопровід "Північний потік — 2" добудований вже більш ніж на 90 відсотків. Залишилося прокласти лише кілька десятків кілометрів труб в водах Данії та Німеччини. США за допомогою санкцій хочуть зірвати добудову газопроводу. Проти цього проєкту протестують і деякі країни Східної Європи. Вони заявляють, що "Північний потік — 2" лише посилить залежність Європи від газових поставок з Росії. У той же час захисники нового газопроводу звинувачують США в тому, що вони прагнуть потопити "Північний потік-2" просто тому, що хочуть наростити продажі власного скрапленого газу.

    Реклама на dsnews.ua