• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

У ПАРЄ хочуть позбавити Росію санкцій

Реклама на dsnews.ua

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи в затвердженому попередньому проєкті рішення про підтвердження повноважень російської делегації запропонував відмовитися від санкцій проти Москви

Відповідний документ опублікували на сайті асамблеї, передає "ДС".

Так, в ПАРЄ критикують зміни до конституції РФ, які дозволяють не виконувати рішення ЄСПЛ, додаткові кроки, спрямовані на закріплення незаконної анексії Криму. Також засуджують ситуацію навколо російського опозиціонера Олексія Навального.

Проєкт пропонує не накладати на Росію ніяких санкції в ПАРЄ, оскільки в організації хочуть діалогу з Москвою.

"Тому з метою продовження політичного діалогу я пропоную Асамблеї ратифікувати повноваження Російської Федерації і повернутися до оцінки досягнутого прогресу. В кінці цього року буде представлений звіт про моніторинг", — заявив доповідач Штафан Шеннах.

Голосування за документ відбудеться в четвер вранці.

Нагадаємо, російську делегацію позбавляли права голосу в квітні 2014 роки після анексії Криму. В знак протесту росіяни відмовилися брати участь в сесіях ПАРЄ, а Москва припинила платити свою частку внеску до бюджету Ради Європи.

У січні 2020 року російській делегації повернули повноваження в повному обсязі.

Під час відкриття зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) 25 січня вдалося офіційно оскаржити повноваження російської делегації в асамблеї з ініціативи України

    Реклама на dsnews.ua