• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Путіна відреагували на відмову західних країн визнати легітимність Лукашенка

Реклама на dsnews.ua

Рішення ряду країн Європи про невизнання самопроголошеного Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі суперечать міжнародному праву і є непрямим втручанням у внутрішні справи республіки

Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

За його словами, в Росії не вітають такі рішення країн.

"Ми вважаємо, що ці рішення суперечать взагалі міжнародному праву, ці рішення, безумовно, не сприяють розвитку діалогу і по суті вони теж є таким непрямим втручанням у внутрішні справи", — сказав Пєсков.

Як зазначив спікер Кремля, "такі рішення будуть однозначно гальмувати і ускладнювати ведення діалогу цих держав з Білоруссю".

Як писала "ДС", 23 вересня в Мінську відбулася таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в багатьох містах країни почалися масові акції протесту, на вулиці вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох західних країн відмовилися визнати Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили в США і Канаді. Глава МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою білоруської держави".

При цьому влада Китаю і Туркменістану заявили про визнання президентом Білорусі Олександра Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua