• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Путіна заявили, що отрута потрапила до організму Навального після вивезення опозиціонера до Німеччини

Реклама на dsnews.ua

До вивезення отруєного нервово-паралітичною речовиною "Новачок" російського опозиціонера Олексія Навального на лікування в Берлін в його організмі виявлено не було ніяких отруйних речовин

Про це заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

Також Пєсков додав, що Росія готова до всебічної взаємодії з Німеччиною, щоб зʼясувати обставини того, що трапилось із Навальним.

Як писала "ДС", 20 серпня літак, на якому летів Навальний, екстрено сів в аеропорту Омська. Опозиціонера госпіталізували в несвідомому стані.

За даними оточення Навального, його отруїли, підмісивши отруту в чай. Стакан з чаєм опозиціонеру в кафе аеропорту в Томську приніс співробітник "Фонду боротьби з корупцією" та його помічник Ілля Пахомов.

22 серпня Олексія Навального літаком доставили в Німеччину для надання медичної допомоги.

У німецькій клініці Charite, де російський опозиціонер перебуває на лікуванні, пізніше заявили, що результати медичного обстеження Навального говорять про те, що його отруїли субстанцією з групи інгібіторів холінестерази, однак зараз йому ніщо не загрожує.

Російські медики висловили незгоду з висновками німецьких колег, згідно з якими Навальний був отруєний даною субстанцією.

Міністерство закордонних справ Росії також заявило, що версія про навмисне отруєння Навального є "поспішною".

У президента Росії Володимира Путіна поки не бачать приводу для кримінального розслідування того, що сталося з Навальним. Розслідування почнуть, якщо буде встановлено факт отруєння якоюсь певною речовиною.

Медики з берлінської клініки Charite, в якій лікується російський опозиційний політик Олексій Навальний, запросили допомоги у військових експертів, щоб зʼясувати, чи був він отруєний хімічною зброєю.

Уряд Німеччини пізніше заявив, що Навальний був отруєний в Росії нервово-паралітичним бойовим речовиною, за складом схожим з «Новачком».

Канцлерка ФРН Ангела Меркель також повідомила, що Навальний став жертвою нападу, здійсненого з застосуванням речовини з групи "Новачок"

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс прямо звинуватив російське керівництво в отруєнні опозиціонера нервово-паралітичним бойовим речовиною "Новачок".

    Реклама на dsnews.ua